Şekeri tamamen kesince bunlar oluyor! Fazlası da azı da zarar veriyor

Doğal ürünlerde bulunan şeker, tıpkı diğer her şey gibi ölçülü tüketildiğinde tatlı isteğinizi tatmin edebilir, sinirlerinizi yatıştırabilir ve hatta kilo almanızı engelleyebilir. Suçluluk duymadan her gün makul miktarda şeker tüketmek mümkün. İşte şekeri kesin olarak bırakırsanız vücudunuzda yaşanan bazı gelişmeler.

SAÇLARINIZ DAHA YAVAŞ UZAYABİLİR

Çok fazla rafine şeker yemenin saçınıza herhangi bir faydası olmasa da, beslenmenize biraz şeker kamışı eklemek aslında saçınızın daha hızlı büyümesine yardımcı olabilir. Şeker kamışı doğal bir idrar söktürücüdür ve vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına ve fazla tuzun atılmasına yardımcı olarak böbreklerinizin işini kolaylaştırır. Böbrekleriniz düzgün çalışmadığında saç dökülmesi dahil ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

CİLDİNİZ ÇEVRESEL HASARLARA KARŞI DAHA SAVUNMASIZ OLABİLİR

İlave şeker oranı yüksek gıdaların sivilceye neden olabileceği doğru olsa da, şeker kamışı gibi sağlıklı şekerler aslında cildinize fayda sağlayabilir. Şeker kamışı, cildinizi pigmentasyona ve erken yaşlanmaya neden olan serbest radikallere karşı koruyan antioksidanlar açısından zengindir. Birkaç parça bitter çikolatanın tadını çıkarmak aynı zamanda ışıltılı bir cilde sahip olmanıza da yardımcı olabilir.

FAZLA KİLO ALABİLİRSİNİZ

Kilo vermeye çalışıyorsanız şekeri diyetinizden tamamen çıkarmak harika bir fikir gibi geliyor. Ancak kendinizi tatlılardan mahrum bırakmak, aşırı yemenize neden olabilecek şeker isteğine yol açabilir. Orta miktarda bitter çikolata yemek size tokluk hissi verebilir ve fazla kiloları uzak tutabilir. Şeker kamışı ayrıca damak tadınızı tatmin edebilir ve metabolizmanızı hızlandırarak kilo kaybını kolaylaştırabilir.

RUH HALİ DEĞİŞİMLERİNİZ DAHA DA KÖTÜLEŞEBİLİR

Diyetinizde köklü değişiklikler yapmak hiçbir zaman kolay değildir ve şekeri tamamen kesmek huysuz hissetmenize neden olabilir. Araştırmalar, her gün az miktarda bitter çikolata yemenin stres seviyenizi azaltabileceğini ve kendinizi daha sakin ve mutlu hissetmenizi sağlayabileceğini göstermiştir.

KONSANTRE OLMAKTA ZORLANABİLİRSİNİZ

Kaliteli bitter çikolataya asla doyamazsınız ve iyi haber şu ki, bir sınava veya büyük bir sunuma hazırlanmanıza yardımcı olabilir. Bitter çikolatanın beyne giden kan akışını iyileştirdiği gösterilmiştir ve ölçülü olarak tüketmenin daha dikkatli olmanın sağlıklı ve lezzetli bir yolu olduğu görülmüştür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx