Seçil Erzan Soruşturmasında Bakanlık da Devreye Girdi: Şike İhtimali de Araştırılacak

Türkiye’nin gündeminde bulunan ve eski milli futbolcuların da dahil olduğu dolandırıcılık olayıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, olayda adı geçen sporcuların olması sebebiyle soruşturma başlattı. Bakanlık, olayda daha çok nakit olarak kullanılan paranın şike ile ilgili olup olmadığını da araştıracak.

Bir bankada şube müdürü olan Seçil Erzan, aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Muslera, Emre Çolak, Semih Kaya, Fatih Terim gibi isimler ile birlikte iş insanlarını ‘gizli fon’ adı altında milyonlarca dolar dolandırmasını konuşuyor.

Seçil Erzan ve 5 kişi, konuyla ilgili tutuklu olarak yargılanırken, Gençlik ve Spor Bakanlığı da soruşturma başlattı.

Habertürk’ten Bülent Aydemir’in haberine göre; Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu, Seçil Erzan ile fon ve para trafiği içinde bulunan futbolcular, bu sporcuları Erzan’a yönlendiren isimler, bunlar arasındaki ilişkileri inceleyecek.

Aynı zamanda faaliyete konu paranın kaynağına ilişkin de incelemeler yapılacak. Erzan’a verilen paranın banka üzerinden değil de elden teslim edilmesi büyük miktarda paranın kaynağına ilişkin şüpheler doğuruyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı aynı zamanda Türk futbolunda çok kapsamlı bir şike soruşturması da başlattı. Genel olarak başlatılan soruşturmanın bu dolandırıcılık olayını da içerdiği belirtildi. Bu olayda kullanılan ve elden iletilen paranın şike faaliyetleriyle ilgili olup olmadığı araştırılacak.

Bakanlığın dopingle mücadele konusunda da cezaları artıran kapsamlı bir çalışması bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir