Realme GT 5 Pro’nun yonga seti kesinleşti

Vivo ile rekabet halinde olan Realme, yaklaşan amiral gemisi modeli Realme GT 5 Pro için önemli detayları resmi olarak paylaştı. Marka, bu yeni telefonunun Qualcomm’un sadece birkaç saat önce duyurduğu Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirileceğini onayladı. Bu bilgi, teknoloji dünyasında büyük bir heyecana neden oldu.

Bu yonga setini ilk kullanan cihazlar ise Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro olacak. Ardından, iQOO 12 serisinin lansmanı 7 Kasım’da yapılacak. Ancak Realme, GT 5 Pro’nun ne zaman tanıtılacağını henüz açıklamadı.

Realme GT 5 Pro’nun yonga seti kesinleşti

Duyumcu Digital Chat Station’ın paylaştığına göre Realme GT 5 Pro, Çinli bir ekran üreticisi tarafından sağlanan kavisli bir ekrana sahip olacak. Ekranın çözünürlüğü 1.5K olarak belirtiliyor. Telefon, Sony sensörlü üçlü bir kamera kurulumuna ev sahipliği yapacak. Bu kamera kurulumu, IMX966 ana sensör, IMX581 ultra geniş açılı sensör ve muhtemelen periskop özelliğine sahip IMX890 3x telefoto sensörden oluşuyor.

Daha önce sızan bilgilere göre cihaz, vegan deri bir versiyon seçeneğiyle sunulacak. 10,000mm² VC sıvı soğutma sistemine sahip olması beklenen telefonun, 5,400mAh kapasiteli bir bataryası olacak. Son olarak cihazın 100W kablolu şarj ve 50W kablosuz şarj desteğiyle gelmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx