Ortalık kan gölüne döndü: Köpekbalığı 10 yaşındaki çocuğa böyle saldırdı

Bahamalar’da ailesiyle tatil yapan 10 yaşındaki çocuğun bir köpekbalığı saldırısına uğradığı anlar uluslararası kamuoyunda gündem oldu…

Atlantis Bahamas Resort isimli bir otelde ailesiyle tatil yapan ve “Köpekbalıklarıyla yürüyüş yapma” deneyimine katılan çocuğa köpekbalığı saldırı. Sığ su içinde köpek balıklarıyla yarım saat yürüyüş yapmak için 110 dolar ödeyen çocuğa köpekbalığının saldırma anı anbean kameralara yansıdı.

ABD merkezli dijital medya kuruluşu TMZ’de yer alan görüntülerde köpekbalığının çocuğun bacağını ısırdığını ve daha sonra ise kan dolu suyun içinde çember çizerek döndüğünü gösteriyor.

ANNE ŞOK İÇİNDE KALDI

Panik içinde suyun yüzüne çıkan çocuğa ise babası müdahale etti. Köpekbalığı dolu suya atlayan adam çocuğunu kucaklayarak karaya çıkardı. Video görüntülerinde ise diğer turistler, “Suyun içinde küçük bir çocuk var, ona yardım edin” diye bağırırken görülüyor. Çocuğun annesi ise, “Olamaz, o benim oğlum, ilk yardımı arayın. Onu ısırdı mı” diye çığlık atıyor.

Kısa bir süre sonra hastaneye kaldırılan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Olaydan sonra otel yönetimi köpekbalığı akvaryumuna ziyaretleri sonlandırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtilirken, “Bu deneyime dahil olan köpekbalığı türleri de dahil olmak üzere, deniz yaşamıyla etkileşim içeren bu gibi olaylar nadirdir ve asla kabul edilemez” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx