Norfolklu kadın, İstanbul’da ‘Brezilya popo büyütme ameliyatı’ sırasında hayatını kaybetmişti: Birleşik Krallık yetkilileri, görüşme için Türkiye’ye geliyor

T24 Dış Haberler

Türkiye’de 2019 yılında ‘Brezilya poposu ameliyatı’ sırasında bir Britanyalı kadının hayatını kaybetmesinin ardından Türk ve Birleşik Krallık yetkililerinin bir görüşme gerçekleştireceği belirtildi.

The Guardian’ın aktardığına göre 31 yaşındaki Melissa Kerr, 2019 yılında popo büyütme ameliyatı olmak için Norfolk’tan İstanbul’daki Medicana hastanesine geldi ve ameliyat günü hastanede hayatını kaybetti. Ameliyat için vücudun başka bölgelerinden alınan yağ, kalça bölgesine enjekte ediliyor. 

Britanya’da adli tabip, Kerr’in ameliyatın riskleri ve ölüm oranı konusunda yeterince bilgilendirilmediği sonucuna varmıştı.

Norfolk’ta Kıdemli Adli Tabip olarak görev yapan Jacqueline Lake, Sağlık Bakanlığı’na kozmetik ameliyat için yurtdışına gidenler konusundaki endişelerini yazılı biçimde bildirdi. 

Birleşik Krallık Sağlık Bakanı Maria Caulfield, Lake’e verdiği yazılı cevapta Sağlık Bakanlığı yetkililerinin Türkiye’ye giderek mevkidaşlarıyla görüşeceğini bildirdi.

BBC’nin yayımladığı mektuba göre Caulfield, “Amaç, düzenleyici çerçeveyi ve Birleşik Krallık vatandaşlarına yönelik mevcut korumaları tartışmak ve gelecekte hastalara yönelik riskleri azaltmak için Birleşik Krallık ve Türk yetkililerin birlikte çalışması gereken somut alanları belirlemektir” dedi.

Caulfield, ”Özellikle Türkiye’de ön değerlendirme sorularının eksikliğine dair değerlendirmenizi not aldım” ifadelerini kullandı.

Lake, Kerr’in damarına yağ enjekte edildiği ve bunun pulmoner arterini bloke ettiği sonucuna varmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx