A Milli Futbol Takımı gecikmeli İstanbul’da

UEFA 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) elemelerdeki son maçında Galler’le deplasmanda 1-1 berabere kalarak D Grubu’nu lider tamamlayan Türkiye A Milli Futbol Takımı, İstanbul’a geldi.

Ay-yıldız kafile, İstanbul Havalimanı’ndan kendileri için ayrılan araçlarla ayrıldı.

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, teknik direktör Vincenzo Montella’nın kafilede yer alan abisinin rahatsızlanmasına ilişkin “Uçakta aniden Emanuele Montella’nın tansiyonu düştü. Doktorlarımız hemen müdahale ettiler ve serum verdiler. Biraz beklediler ama maalesef durumunda yeteri kadar iyileşme görmedikleri için Münih’e acil iniş yaptık. Münih’te önce uçağın içinde ekipler müdahalede bulundu. Bir süre bekledik, daha sonra hastaneye götürdüler ama Hamit Altıntop ve federasyonumuzun doktoruyla beraber indiler ve orada bütün tahlilleri yapıldı. Kan tahlilleri ve diğerleri yapıldı, bir risk görmediler. Zaten hayati bir tehlike olmasın diye tedbir amaçla indirilmişti. Allah’a çok şükür her şey yolunda. Hocamız ve abisi hastaneden çıktılar. Oradan biraz dinlendikten sonra Roma’ya geçecekler. Hamit Altıntop’ta bir sonraki tarifeli uçakla doktorla birlikte Türkiye’ye gelecekler” diye konuştu.

“SAĞ SALİM ŞU ANDA İNMİŞ OLDUK”

Güzel bir gecenin ardından küçük bir sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Büyükekşi, şöyle devam etti:

“Beklemek zorunda kaldık, havalimanı kapalıydı ve saat 6’da açılıyordu. Ekibin değişmesi gerekiyordu, ekibin mesai saati dolmuştu ama çok şükür sağ salim şu anda inmiş olduk. Çok şükür bazı başarılara giderken gerçekten hiçbir şey kolay değil. Her türlü zorluk var bu da onlardan bir tanesi oldu. Hep bahsediyorum her başarının arkasında bir takım çalışması var. Hep beraber başkanı, yönetim kurulu, teknik ekibi ve futbolcusuyla. Uçakta da bütün yönetim, futbolcular, teknik ekip hepimiz önce biraz üzüldük korktuk ama çok şükür korkacak bir şey yok, her şey yolunda.”

Uzun yıllardır hiçbir teknik adamla yapılamayan bir başlangıca Montella ile imza attıklarını aktaran Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Çok mutlu, gururlu ve sevinçliyiz. Gerçekten tarihimizde ilk defa grup lideri olarak bir turnuvadan çıkıyoruz. Rakiplerimizin son dakikada play-off turu, onların maçı ne olacak… Bu defa Galler’in federasyon başkanı yanımda aynı kaygıyı yaşadı. Biz çok daha rahat maç seyrettik, Allah bu günleri de bize gösterdi. Aslında biz hep şunu düşündük, yeni şeyler yapmaya çalışan bir federasyon yönetimiyiz. Düşünürken de hep şunu düşündük, bize gelen eleştiri milli takımımızın son derece kaliteli olduğu ama güzel oyun olmadığı, sistem olmadığı eleştirileriydi. Hocamızı daha önceden tanıdığımız için aslında mart ayında da zaman zaman böyle bir şeyi aklımızdan geçirmiştik ama galibiyetler gelince devam ettik. Son Ermenistan beraberliği arkasından Japonya mağlubiyetinden sonra hocamızın futbolcularla ilgili bir takım olumsuz düşünceleri, daha önce düşünmüş olduğumuz bu yola itti. Allah’a çok şükür hocamız gerçekten son derece saygı değer. 4 maç oynadık 3’ü galibiyet birisi beraberlik. Uzun yıllardan beri yaşanmayan güzel bir başlangıç yaptı.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx