Üsküdar’da kentsel dönüşüm

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi, Üsküdar’ın 3 mahallesinde daha kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gerçekleştirilen projelerin beğenilmesiyle kentsel dönüşüm sürecine dahil olmak isteyenlerden çok daha fazla talep geldiğini belirtti.

Bakan Kurum, Üsküdar’ın Kirazlıtepe Mahallesi’nden sonra Ferah Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve Küplüce Mahallesi’nde 140 bin metrekarelik bir alanda yeni dönüşüm projesine başlanacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Çamlıca’da düzenlenen bayrak töreninde, Üsküdar’daki dönüşüm için talimat verdiğini ifade eden Bakan Kurum, bu bölgelerde saha tespit çalışmaları ve fizibilite çalışmalarına Üsküdar Belediyesi ile beraber başlandığını kaydetti.

Proje ile ilgili detayları açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı, Ferah ve Mehmet Akif Ersoy Mahallerinde yaklaşık 1.500 bağımsız birim ve 155 bin metrekare yapı stokunun, Küplüce Mahallesi’nde ise yaklaşık 3 bin bağımsız birim ve 300 bin metrekare mevcut yapı stokunun dönüşümünün gerçekleştirileceğini ifade etti.

Bakan Kurum, hak sahipliği tespiti, projelendirme çalışmaları yapılan mahallerde vatandaşlarla uzlaşma sürecine de yakında başlanacağını sonrasında da inşaat çalışmalarına geçileceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir