TEGV Cumhuriyet’in 100.yılında Atatürk’ün Huzurunda

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş, Atatürkçü ve Cumhuriyet’in temel ilke ve inkılaplarına bağlı nesillerin yetişmesi için nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Cumhuriyet’in 100’üncü yılı münasebetiyle Anıtkabir’e resmi ziyarette bulundu.

Ülke genelindeki tüm etkinlik noktalarında 28 yıldır 3 milyondan fazla çocuğa yüz bine yakın gönüllüsüyle nitelikli eğitim desteği sunan TEGV, 7 Nisan’da Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün huzurundaydı. 

TEGV’in “Cumhuriyetin Yüzleri” temalı 100. yıla özel çalışmaları kapsamında Anıtkabir’de düzenlenen törene Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TEGV çalışanları, gönüllüler ve TEGV çocukları katıldı.

Atatürk’ün manevi huzurunda O’na minnet ve şükranlarını sunan TEGV mensupları ayrıca TEGV’in kurucusu merhume Suna Kıraç’ın, ebediyete göç eden TEGV Mütevelli Heyeti Üyelerinin, Kahramanmaraş depreminde elim şekilde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ile TEGV gönüllülerinin aziz hatırası için saygı duruşunda bulundu. 

Saygı duruşunun ardından TEGV adına Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Özinci kırmızı beyaz karanfillerden oluşan çelengi Atatürk’ün mozolesine bıraktı. 

Daha sonra TEGV mensupları Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti ve burada Anıtkabir Özel Defterini imzalayan Oktay Özinci deftere şunları yazdı:

“Cumhuriyet’imizin Kurucusu Aziz Atatürk,

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak bugün manevi huzurunuzda bulunmanın mutluluğu içerisindeyiz. 

28 yıldır “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” diyerek, açtığınız yolda çağdaş, modern ve sizin ilke ve inkılaplarınızın ışığında ilerleyen nesillerin yetişmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Türk ulusunun milli egemenlik gününü dünya çocuklarına armağan ederek gelecek nesillere verdiğiniz önem ve Cumhuriyetin gençlerin fikirleri ile yaşayacağına olan inancınız yolumuzu aydınlatmaktadır. 

Türkiye Cumhuriyetinin 100. Yılı kutlu olsun. Sevinçliyiz, gururluyuz ve kararlıyız.

Bugün burada mütevellilerimiz, gönüllülerimiz, çocuklarımız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte kurmuş olduğunuz Cumhuriyeti yaşatmak ve onu yüceltmek için çalışacağımıza hep birlikte söz veriyoruz.

En derin Saygılarımla,”

TEGV mensupları Cumhuriyetin yüzüncü yılı kapsamında gerçekleştirdikleri bu anma töreninde Cumhuriyet’in ilan edildiği ve ulusal egemenliğimizin sembolü olan I. Türkiye Büyük Millet Meclisini de ziyaret ettiler. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir