ÖSYM Başkanı’ndan YKS hazırlıklarına ait açıklama

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Lideri Prof. Dr. Halis  Aygün, toplumsal medya hesabından, 2022-YKS hazırlıklarına ait paylaşımda bulundu.

18-19 Haziran’da yapılacak imtihanın tüm imtihan merkezlerinde meselesiz uygulanması için ilgili kurumlarla gerekli tüm önlemleri aldıklarını söz eden Aygün, bu kapsamda koordinatörlerle gerçekleştirdikleri uyum toplantılarını tamamladıklarını belirtti.

Bu toplantılarda imtihan uygulamaları ve imtihan güvenliği önlemlerini görüştüklerini, binaların hazır hale getirilmesi, uygulama birliğinin sağlanması ve imtihan merkezlerindeki hazırlıkları kıymetlendirdikleri anlatan Aygün, şunları kaydetti:

“Tüm imtihan merkezlerimizde, imtihan koordinatörlerimizin uyumunda, vilayetlerde rektörlerimiz, ilçelerde kaymakamlarımız başkanlığında İmtihan Uyum Heyeti toplantıları yapılmaktadır. Toplantılarda imtihanların sıkıntısız bir formda uygulanması için vilayet ve ilçelerde alınan tedbirler ve imtihan hazırlıkları görüşülmektedir. 2022-YKS tüm imtihan merkezlerimizde eş güdüm içerisinde uygulanacaktır. İmtihan evraklarını taşıyan nakil araçlarının Ankara’dan imtihan merkezlerinde koruma edileceği yere ulaşması ve imtihan bitiminde imtihan merkezlerinden Ankara’ya dönüşünün güvenliği emniyet müdürlükleri ile jandarma komutanlıkları koordinesinde sağlanacaktır.”

İL VE İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK TUTULACAK

Aygün, imtihan yapılacak binaların etrafında imtihan günü emniyet müdürlükleri ve jandarma komutanlıkları tarafından gerekli güvenlik tedbirlerinin alınacağını vurguladı.

Sınav günleri aday ve görevlilerin imtihan binalarına sıkıntısız ve vaktinde ulaşmaları için belediyeler ve emniyet müdürlüklerinin gerekli önlemleri alacağına dikkati çeken Aygün, şu değerlendirmelerde bulundu:

“T.C Kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan yahut nüfus cüzdanında T.C Kimlik numarası, fotoğraf bulunmayan adaylar için vilayet ve ilçe nüfus müdürlükleri imtihan günleri açık bulundurulacaktır. 2022-YKS’nin itimat ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak gayesiyle ilgili tüm kurumlarımız kendi sorumluluk alanları içerisinde gereken tedbirleri almaktadır. Tüm kurumlarımıza katkıları için teşekkür ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.