Mustafa Denizli’den Kazımcan Karataş kelamları

Spor Toto 1’inci Lig’e düşen Altay’a 20 milyon TL bonservis bedeli kazandırarak Galatasaray’a transfer olan ve mesleğine Üstün Lig’de devam etme talihi yakalayan Kazımcan Karataş’ın yuvadan uçması kulübün simge isimlerinden Mustafa Denizli’yi hem sevindirdi hem de üzdü.

Altyapısından yetiştiği Altay’da 18 yıl aralıksız forma giydikten sonra futbol mesleğinin son yılını 1983-84 döneminde Galatasaray’da geçiren Mustafa Denizli, 19 yaşındaki Kazımcan’ın transferiyle transferiyle ilgili, “Çok hoş bir şey Kazım ve kulüp ismine. Kazım’ın mecburiyetten gidiyor olması, kulübün içinde bulunduğu kurallardan ötürü gidiyor olması keder verici. Yoksa Kazım için çok âlâ bir transfer” yorumu yaptı.

Ümit Ulusal Kadro forması giyen sol bek Kazımcan Karataş’ın geçen dönem Üstün Lig’de Altay formasıyla yıldızını parlatmasında hisse sahibi olan Teknik Yönetici Mustafa Denizli, “Hem çalışkan hem de saha içinde ve dışında ne kadar düzgün bir karakter olduğunu biliyorum. Oynamaya başladığı günden beri daima kademe kaydetti. ‘Ben olmak istiyorum’ diyen gençler vardır. ‘Ben olacağım’ diyen. Kazım bu bildirisi veren futbolculardan bir tanesi. İnşallah çok başarılı olur. Hem bu hazzı duyar hem de kulübüne sağladı katkı ile huzur içinde olur. Kazım’ın Altay’dan gitmesini mecbur bırakanlar bu işin sorumlusudur” diye konuştu. Türk futbolunun efsane isimlerinden Mustafa Denizli, genç futbolcunun A Ulusal Grup seviyesine çıkacak kapasitede olduğunu kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.