MEB: ‘Sözlü mülakatta adaletsizlik yok’

MEB: ‘Sözlü mülakatta adaletsizlik yok’

Bakanlık’tan yapılan açıklamada, “İtirazlar 03-07 Ocak 2022 tarihleri arasında alınacak ve 14 Ocak 2022 tarihinde sonuçlandırılacaktır” ifadelerine yer verildi.

MEB kamuoyunda gündem olan KPSS’de yüksek puan alınmasına rağmen sözlü mülakat sınavlarında elenen öğretmen adaylarıyla ilgili açıklama yaptı. Kurumdan yapılan açıklamada, “Öğretmen adaylarımızın sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazları atama takviminde belirtilmiş olup, itirazlar 03-07 Ocak 2022 tarihleri arasında alınacak ve 14 Ocak 2022 tarihinde sonuçlandırılacaktır. Sonuca ilişkin itirazlar titizlikle incelenecektir” denildi.

MEB: ADALETSİZLİK YOK

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin öğretmen atamasına ilişkin sözlü sınavların, mevzuat çerçevesinde objektif olarak yapıldığını ve herhangi bir öğretmen adayına yönelik adaletsiz bir uygulama içinde bulunulmasının söz konusu olmadığını ileri sürdü.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tüm sınav merkezlerinde adaylara yöneltilen sorular eş değer nitelikte olup merkezi olarak hazırlanmaktadır. Sözlü sınavlar, mevzuat çerçevesinde objektif olarak yapılmakta herhangi bir öğretmen adayına yönelik adaletsiz bir uygulama içinde bulunulması söz konusu değildir. Bu çerçevede 12-27 Kasım 2021 tarihleri arasında öğretmen atama sözlü sınavları gerçekleştirilmiş, sınav sonuçları 27 Aralık 2021 tarihinde ilan edilmiştir. Öğretmen adaylarımızın sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazları atama takviminde belirtilmiş olup, itirazlar 3-7 Ocak 2022 tarihleri arasında alınacak ve 14 Ocak 2022 tarihinde sonuçlandırılacaktır. Sonuca ilişkin itirazlar titizlikle incelenecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.