‘Mavi tik’ için otomobil fiyatları konuşuluyor!

Instagram’da mavi tik (onaylı hesap) almak âdeta bir pazara dönüştü. Profili üzerinden ticaret yapan, reklam alan şahıslar; şirketler, oteller yahut restoranlar, mavi tik almak için âdeta yarışıyor. Fakat bu süreç sanıldığı kadar kolay değil. Instagram sırf tanınmış bireylere mavi tik veriyor.

Bilhassa talebin son yıllarda fazla olması sebebiyle ince eleyip sık dokuyor. Mavi tik alan kişi, takipçi sayısını süratle artırıyor. Reklam ve tanıtımlardan önemli gelir elde ediyor. Şirketler yahut yeme içme kesiminde faaliyet gösteren markalar imaj açısından mavi tik almak için önemli uğraş sarf ediyor. Hâl bu türlü olunca bu işinde bir pazarı oluşuyor.

AJANSLAR ÇALIŞIYOR

Bu işi yapan muhakkak casuslar bulunuyor, lakin bu ajansların garantisi yok. Sizin profiliniz üzerine çalışma yapılıyor ve Instagram’a müracaatta bulunuluyor. Lakin onayın çıkıp çıkmayacağı garanti değil. Ajanslar yalnızca hazırlık evresi için şirket yahut bireylerden 15 bin lira talep ediyor. Şayet mavi tik onaylanırsa 35 bin lira daha alıyor.

HESAP SATIŞI DA VAR

Mevcut mavi tikli hesabını satmak isteyenler de var. Burada ise fiyatlar 50 bin liradan başlayarak 200 bin liraya kadar çıkıyor. Mavi tikli hesabı alan kişi, bilgileri değiştirerek kendi profilini mavi tikli hesaba aktarıyor. Lakin kimi durumlarda bu satış Instagram’ın kontrolüne takılabiliyor. Yılda bir kere yapılan kontrollerde, mavi tikli hesabın el değiştirildiği anlaşılırsa onaylı hesap büsbütün kapatılıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.