İstanbul’da huzursuz eden manzara

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde dere suyunun siyahlaşması vatandaşlarda tedirginliğe neden oldu. Dere havadan görüntülenirken, derenin bir kısmının tarım yapılan toprakların ortasından geçtiği görüldü.

Hadımköy Mahallesi Hadımköy Caddesi kenarında bulunan derenin suyu argümana nazaran şimdi bilinmeyen bir nedenle vakit zaman siyahlaşmaya başladı.

Derenin bir kısmının tarım yerlerinin ortasından geçtiği belirtilirken koyu renk akan dere dron ile havadan görüntülendi.

Derenin ilerleyen kısımlarında tarım yerlerinin ortasından geçtiği görüldü. Vatandaşları huzursuz eden imgenin nedeni için Arnavutköy Belediyesi grupları alana gelerek incelemelerde bulundu.

“MAHSULLER YETİŞMİYOR VE HAYVANLAR ZEHİRLENEBİLİYOR”

Dere kenarında bulunan yerde tarım eserleri yetiştiren Keyifli Aslanhan, “Ben 7-8 yıldır burada yaşıyorum. Site sakinleri devletin müsaade vermiş olduğu topraklarda mahsuller yetiştiriyorlar kendilerine uğraş olması için. Bu dereden de su alıyoruz ve hayvanlarda su içiyor son bir yahut iki aydır dere siyah akmaya başladı. Mahsuller yetişmiyor ve hayvanlar zehirlenebiliyor. Hafta sonları sıklıkla fakat hafta içi de oluyor. Biz buradan su çekiyorduk fakat artık kullanmıyoruz ziyan veriyor mahsullere, konutumuzdan su getiriyoruz artık. Birtakım site sakinleri şikayetçi olmuşlar belediye vazifelileri geldi ne çıkacak bilmiyorum” dedi. İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.