Isparta’da 20 yıl evvelki intihar cinayet çıktı

Isparta’nın Sücüllü köyünde hayvancılık yapan 63 yaşındaki Urhan Daduklu’nun 20 yıl evvel kayıtlara intihar olarak geçen  vefatı jandarma tarafından aydınlatıldı. Daduklu’nun cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

20 yıl evvel meyyit bulundu

Dakduklu’dan haber alamayan yakınları, 28 Mayıs 2002 tarihinde köy merkezine 2 kilometre uzaklıktaki yerde yalnız yaşadığı bağ konutuna gitti.  Konuta giren yakınları Dakduklu’nun cansız vücuduyla karşılaştı.

Meskene çağırılan emniyet gruplarının incelemesi sonucu maktül’ün bir hafta evvel öldüğü, göğüs bölgesinden vurulduğu ve kendi silahını kullanarak intihar ettiği değerlendirildi.

İntihar denilerek belgesi rafa kaldırıldı

Urhan Dakduklu toprağa verilirken, evrak ise intihar denilenerek rafa kaldırıldı.

Olayın vakit aşımına uğramasına günler kala, yapılan ihbar üzerine savcılık talimatı ile jandarma belgeyi yine incelemeye aldı. İlçe Jandarma Komutanlığı asayiş grupları, Muhtar Ahmet Tünel’i de yanına alarak bağ konutunda ve bölgede inceleme yaptı.

Öldürüldüğü ortaya çıktı

Isparta Savcılığı’nın koordinesinde, jandarmanın titiz çalışması sonucu yürütülen soruşturmada Dakduklu’nun öldürüldüğü ortaya çıktı.

Jandarma olayla ilgisi olduğu belirlenen ve ilçeye bağlı Kuyucak köyünde oturan Hüseyin Görenekli ve N.K.’yi (44) gözaltına aldı. Hüseyin Görenekli ve N.K.’nin hırsızlık maksadıyla 21 Mayıs 2002 tarihinde Urhan Dakduklu’nun meskenine girdikleri belirlendi. Hüseyin Görenekli’nin çıkan arbedede cinayeti işlediği anlaşıldı. Jandarma tarafından sözleri alınan şüphelilerden Hüseyin Görenekli cürmünü itiraf etti. Adliyeye çıkarılan Görenekli tutuklanırken, N.K. ise isimli denetim kuralı ile hür bırakıldı.

İhbar sonucu cinayet ortaya çıktı

DHA’nın haberine nazaran, Hüseyin Görenekli’nin olayla ilgili etrafta konuştuğu, bunu duyan kişinin durumu jandarmaya bildirdiği belirtildi. Savcılığın talimatıyla teknik takibe alınan Görenekli’nin, telefon görüşmelerinde de cinayete ait konuşmalar yaptığı tabir edildi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.