Işıl Alben: ‘Bir Avrupa kupası daha istiyorum’

Galatasaray Bayan Basketbol Kadrosu’nun yine takımına kattığı tecrübeli oyuncu Işıl Alben, sarı-kırmızılılarda bir sefer daha Avrupa kupası sevinci yaşamak istediğini söyledi.

Işıl Alben, GSTV’de katıldığı programda birçok bahiste açıklamalarda bulundu.

Son 2 dönem BOTAŞ’ta forma giyen 36 yaşındaki basketbolcu, sarı-kırmızılı kulübe döndüğü için çok memnun olduğunu lisana getirerek, “Kulüpten iki defa ayrıldım. Her ayrıldığımda çok özledim. Keyifli olamadım. Hayalim daima Galatasaray forması giymekti. ‘Galatasaray’ı bekleyeceğim, gerekirse de oynamam.’ dedim. Bayan basketbolu için bir riskti. Uzun bir bekleyiş süreci oldu. Sonrasında Müge Abla (Erdem) aradı ve ‘Seni kulübe bekliyoruz.’ dedi. Ondan sonra her şey çok süratli gelişti.” tabirlerini kullandı.

Ciddi bir sakatlık yaşadığını lakin ameliyat ve rehabilitasyon sürecini güzel geçirdiğini aktaran Işıl Alben, “Çok düzgün hissediyorum. Uygunum. İdmanlarımı yapıyorum. Burada bir tane daha Avrupa kupası kaldırmak istiyorum ve buna inanıyorum. Gençlerimizin gelişimine katkı sağlamak istiyorum. Bu sene gençlere de yararlı olacağımı düşünüyorum.” diye konuştu.

“Basketbol gelişim antrenörlüğü yapmak istiyorum”

Işıl Alben, profesyonel mesleğini sonlandırdıktan sonra erkek basketbolunda antrenörlük yapabileceğini söyledi.

Genç oyunculara katkı sağlamayı hedeflediğini vurgulayan tecrübeli basketbolcu, “Oyunculuk mesleğimi noktaladıktan sonra basketbol gelişim antrenörlüğü yapmak istiyorum. Benim için hoş bir deneyim olacak. Akademimizden gelen ufak deneyimlerim var. Onu gençlerle pekiştirerek yararlı olacağımı düşünüyorum. Bayan basketbolunda kalıp, kadro antrenörlüğü yapma maksadım yok. Erkek basketbolu olabilir. Bu, yeni bir meydan okuma olacak. Basketbolu bıraktığımda kendimi hazır hissedersem deneyeceğim.” halinde görüş belirtti.

A Ulusal Bayan Basketbol Grubu’yla bir defa daha olimpiyat deneyimi yaşamak istediğini de vurgulayan Işıl Alben, “Bir olimpiyata daha gitmek istiyorum. Şu anda ulusal kadrolar seviyesinde maksadım 2024 Paris Olimpiyatları. Bu gücü ve kuvveti kendimde görüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Işıl Alben, 2007-2014 ve 2015-2020 yıllarında da formasını giydiği Galatasaray’da bir Avrupa Ligi ve 2 Avrupa Kupası şampiyonluğu yaşamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.