Fatih Özer Arnavutluk mafyasının eline mi düştü?

Kaçıyor deniyordu. Şimdiyse kaçırılmış olabileceği gündemde. Kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer soruşturmasında ortaya çıkan yeni detaylar, yeni iddiaları da beraberinde getirdi.

Faruk Fatih Özer Arnavutluk’a kaçış planını Mart ayında yaptığı ve iletişim kurduğu bu kişiler tarafından havalimanından araçla alındığı belirlenmişti.

İddiaya göre Özer’i Tiran Havalimanı’nda karşılayan kişiler mafya bağlantılıydı. Özer önce bir otele buradan da kalacağı eve götürüldü.

Faruk Fatih Özer o evdeyken telefonundan bir FaceTime görüşmesi gerçekleştirdi. Bu sayede adresi tespit eden Arnavutluk ve Türk Emniyet yetkilileri eve geçtiğimiz günlerde baskın yaptı. Ancak Faruk Fatih Özer’in izine rastlanamadı. Özer’in kırmızı bültenle arandığı sırada telefonuyla görüşme yapması acaba yakalanmak mı istiyor yorumlarına neden oldu.

Soruşturmayla ilgili dikkat çekici bir gelişme daha yaşandı. Sabah Gazetesinin haberine göre Faruk Fatih Özer’i arama çalışmalarını Tiran’da takip eden TRT Haber ekibi Sivil kıyafetli 2 kişi tarafından sorguya çekilmek istendi.

Polis olduklarını belirten kişiler ekibe Özer’in nerede olduğunu sordu. Bu sırada olay yerine Türk plakalı bir araç gelince polis olduğunu belirten kişiler motosikletlerine binerek uzaklaştı.

Tüm bu gelişmeler ışığında Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk Mafyası tarafından kandırılarak ağına çekilmiş olabileceği değerlendiriliyor. Soruşturmanın ardındaki sır perdesi ise FaceTime konuşmasının deşifre edilmesiyle ortaya çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir