CHP’li Başarır: Ömer Çelik, Taşkesenlioğlu ve Ban’a ‘rakamda uzlaşın’ dedi

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in Sedat Peker’in ifşaatlarıyla gündem olan AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban ile 19 Ağustos’ta görüşerek, “Anlaşın aranızda uzlaşın bu iş berbata gidiyor, beyefendi kızıyor” dediğini öne sürdü.

Halktv TV’de Kelamım Var programına konuk olan Ali Yetenekli Başarır şu sözleri kullandı:

“Ne acıdır ki, bu ülkenin Cumhurbaşkanı ‘Burada bir kirlilik var, bunları misyondan alıyorum. Bunları yargıya teslim ediyorum’ diyemiyor. 19 Ağustos’ta, kıymetli bir duyum ve emin olduğum için söylüyorum. AKP Sözcüsü Ömer Çelik Zehra Taşkesenlioğlu ve Ünsal Ban’ı yanına çağırıyor. İstenen paraları falan biliyor. ‘Anlaşın aranızda uzlaşın, bu iş berbata gidiyor, beyefendi kızıyor’ diyor. Hatta Ünsal Ban denilen kişi Bolu’dan geliyor. Ömer Çelik bunu yalanlayamaz, ‘Bu sayıda orta yolu bulun, beyefendi kızıyor’ diyor.”

NE OLMUŞTU?

AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, evlendiği Prof. Dr. Ünsal Ban’a boşanma davası açtı. Prof. Ban, toplumsal medyadan yaptığı açıklamada, Taşkesenlioğlu’nun kendisinden 50 milyon manevi, 20 milyon maddi tazminat istediğini öne sürdü.

Daha sonra Sedat Peker, eski SPK Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, kardeşi olan AK Parti Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini sav etti.

Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu’yu Way Out isimli bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon lira danışmanlık ismi altında “rüşvet” istendiğini öne sürdü ve evrak paylaştı. Sedat Peker’in tezlerini doğrulayan Sineren, “Ben Sedat Peker’i evvelce tanırım lakin bu bilgilere nereden ulaştığını bilmiyorum. Yalnızca tanışıklığımı var. Bana daha evvel yaşadığım bu külfetlerden ötürü geçmiş olsun bildirisi iletti. Sedat Peker’in yazdıklarında yanlışsız olmayan ufak tefek şeyler var” dedi.

Sedat Peker sonraki paylaşımlarında da Taşkesenlioğlu’nun yer aldığı ve eşi Ünsal Ban’ın çektiğini argüman ettiği bir görüntüyü paylaşmıştı. Peker, “Ünsal Ban’la ben telefonla birkaç sefer görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi olan AK Parti’nin Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun meskende otururlarken kendisine bıçakla saldırarak kısmen yaraladığı olaydan sonraki gizlice çekmiş olduğu imgeleri bana yolladı” tabirlerini kullanmıştı.

Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma evresindeki eşi Ban, TELE 1’e yaptığı açıklamada Peker’in kendisini aradığını doğrulamıştı. Ünsal Ban, “Bir paylaşımda benden bahsetmişti. Ben de ortacılar ile kendisine ulaştım. Sonra da Sedat Peker beni aradı. Sedat Peker’e görüntüyü ben göndermedim” demişti.

Ünsal Ban geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.