Çankaya’nın En Büyük Sofrası

Alper Taşdelen: “Kara Kış Fonu kapsamında üniversite öğrencileri için hayata geçirdiğimiz ücretsiz akşam yemeği uygulamamız, ODTÜ’ye yakın 100. Yıl Çankaya Evinde de başlayacak. Bu uygulama kalıcı olacak.” 

 

Çankaya Belediyesi, 24 Kasım’da başlattığı üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği uygulamasıyla her gün 1400 öğrenci konuk ediyor. Uygulamanın başladığı günden bu yana Çankaya’nın en büyük sofrasında binlerce üniversite öğrencisi hafta içi her akşam yemeğini yedi.  

Çankaya Belediyesinin tüm Türkiye’ye örnek olan üniversite öğrencilerine ücretsiz akşam yemeği uygulaması devam ediyor. Belediye, 24 Kasım’da başlayan uygulamada, günde 1400 öğrenciyi konuk ediyor. Çankaya Belediyesi Kızılay’daki merkez bina yemekhanesinde üniversite öğrencileri, sadece öğrenci kimliklerini göstererek akşam yemeklerini yiyebiliyor. 

 

“UYGULAMA KALICI OLACAK”
Çankaya Belediyesinin gençlerin evi olduğunu söyleyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Ekonomik olarak zor şartlardan geçiyoruz. Biz de üniversiteli kardeşlerimizin yanında olmak istedik ve belediyemizin yemekhanesini üniversitelilere açtık. Hiç kimse ‘akşam ne yiyeceğim’ diye düşünmesin istedik. Hafta içi her akşam gelsin, belediyesinde, evinde bizim misafirimiz olsun, soframızı paylaşalım istedik. Bu hizmetimizle de tüm ülkeye örnek olduk. Ücretsiz verdiğimiz akşam yemeğimiz üniversitelere yakın olan Çankaya Evlerimizde de yaygınlaşarak kalıcı olacak. Eğitim-öğretim yılı boyunca devam edecek” diye konuştu.

ÇANKAYA KARAKIŞTA YANINIZDA
CHP’li belediyeler olarak karakış yardımları ile ihtiyacı olan herkesin yanında olduklarını ifade eden Başkan Alper Taşdelen, “Ezilenin, mağdurun yanındayız. Bu ağır ekonomik şartlarda gerçekten sabit gelirli yurttaşlarımızın, asgari ücretle geçinen yurttaşlarımızın, açlık sınırında yaşayan yurttaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Üniversiteli kardeşlerimize soframızı açmak bunlardan biriydi. Çankaya’nın her zaman yanlarında olduğunu bilmelerini istiyoruz” dedi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.