AK Partili Emin Akbaşoğlu: Keşke Kılıçdaroğlu aday olsa

Seçime yanlışsız partilerin aday belirleme çalışmalarında muhalefetin şimdi bir aday açıklamamış olması, soru işaretlerini artırıyor.

Bununla birlikte siyasalların cumhurbaşkanlığı adaylıklarına ait açıklamalar yapılıyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyen AK Parti Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da hususla ilgili fikrini tabir etti.

“Sayın Kılıçdaroğlu, keşke siz aday olsanız da karşımıza çıksanız”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na seçimlerde aday olması davetinde bulunan Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“İmamoğlu’nun çalkantılara dönük çarpık zihniyeti, tabirleri kendilerine iade ediyoruz. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu keşke siz aday olsanız da karşımıza çıksanız, bunu dilek ederiz. Sizi CHP’nin başına kaset operasyonu ile getirenler ne diyecekse o rolü üstleneceksiniz. Belediyelerin ortadan üç yıl geçmiş olmasına karşın proje yapmadıklarını, büyük bir telaşa kapılarak AK Parti’ye, cumhurbaşkanımıza kin nefret lisanı kusmak için fırsat aradığınızı görüyoruz. Nitekim pak bir lisanla konuşulması gerektiğini hatırlatmak isterim. Bugün Akşener de Kemal Kılıçdaroğlu’nun müsaadeden gitti. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve CHP, HDP’li lisan yaklaşımı içerisinde. Akşener de, CHP ile birlikte ola ola HDP lisanına gerçek evrilme etabında. Ey Akşener geldiğin noktaya bak. Kimin samimi olduğunu bu millet yanlışa düşmeden ortaya koymuştur, tekrar koyacaktır. Biz eminiz ki milletimizin hizmetinde refahını arttırmaya, huzur ve mutluluğa dönük yaklaşımı devam ettireceğiz. Sizin üzere mandacı muhalefete karşın bunu başaracağız.”


CHP ve Düzgün Parti’ye ‘istismar siyaseti’ eleştirisi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Yeterli Parti Genel Lideri Meral Akşener’in istismar siyaseti yaptıklarını söyleyen Akbaşoğlu, “Bütün algılar eninde sonunda çökecek, hak, hakikat ve icraatı ortaya koyanlar galip gelecek. Bu tarihin şahitliğinde bu türlü olagelmiştir. Tek parti zihniyetinin yeksan olarak iktidar yollarının kapandığı süreç, milletimizin hafızalarında algı siyasetini çökertecek. Suriye’nin iç çatışması olmasın diye bu manada üzerimize düşeni yerine getirdik. İç savaşta kimyasal silahlara maruz kalan komşularımızın Türkiye’ye sığınmak durumunda kalmaları üzerine insanlık yapıldı kucak açıldı. İnançlı bölgelere dönüş için alt yapı hazırlandı, Suriyeliler kendi vatanlarına döndü.” tabirlerini kullandı.

“Hukuka uygun adım atmak her kısmın yaklaşımı olmalı”

Eskişehir’de Anadolu Fest için sahne heyetimi sırasında yaşanan gerginlikle ilgili soru üzerine Akbaşoğlu, “Valiliğin açıklaması ile ilgili değerlendirmeyi türel olarak kıymetlendirmek, orada hukuka uygun adım atmak her bölümün yaklaşımı olmalıdır. Ayrıntılı bilgilerin elde edilmesi gerekir. Türkiye Cumhuriyeti hukuk devleti olarak alınan kararlar bu çerçevede değerlendirilecektir.” formunda konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.