images

Anne Karnındaki Bebeğin Gelişim Süreci5bebeğiniz fiziksel gelişimini sürdürürken bir yandan da hissedebilen, duygularınızı algılayabilen ve çevreden gelen uyarılara tepki gösteren bir birey haline geliyor. Bebeğinizin rahimdeki konumu bağdaş kurmuş şekildedir. çevresi su ile kaplıdır. Her türlü besin ve oksijen için plasenta yolu ile size bağımlıdır. Hareketleri ve görünüşü yeni doğmuş bir bebeği andırır.

GÖRMESİ

24. hafta da gözleri halen kapalıdır; ancak 28. hafta da bebeğiniz görmeye başlar ve gözlerini açıp kapayabilir.

İŞİTMESİ

Sesinizi duyabilir, gürültülü bir müzik sesine uyanabilir. Bazı müzik seslerine hareketleri ile eşlik edebilir. Ani sesler de ise sıçrayabilir.

YÜZ İFADELERİ1

Kaşlarını çatıp dudaklarını büzebilir. Ağzını açıp kapatabilir.

YAŞAM SİSTEMİ

Bebeğiniz Plasentadan beslenir ve içinde bulunduğu su bebeğinizi korur. Bebeğinizin içinde bulunduğu bu ılık su veya sıvı yaklaşık dört saatte bir yenilenir. Bu sıvı bebeğinizin ısısını belli bir sıcaklıkta tutar ve onu olası hastalık tehlikelerinden ve darbelerden korur.

2HAREKETLERİ

Bebeğiniz tekmeler ve yumruklar atabilir, hatta takla bile atabilir. Yumruğunu bir boksör gibi de sıkabilir. :)

UYKU DÜZENİ

Anne karnındaki bebeğin uyku düzeni yoktur; siz uyurken o hareketli olabilir veya siz uyanıkken bebeğiniz uyuyabilir.

KİŞİLİĞİ

Bebeğinizin beyni yedinci aydan itibaren oluştuğu ve giderek daha da karmaşık bir yapı ile geliştiği için bu aydan itibaren kişiliğinin gelişmeye başladığı da kabul edilir.

EMME-YUTMA VE SOLUMASI4

Başparmağını emer ve içinde bulunduğu kendini koruyan sıvıyı da içebilir. Çişini de içinde bulunduğu bu saya yapar ve bu sıvıyı amniyotik sıvıyı çok içmesi halinde hıçkırık tutabilir. Soluma hareketleri yapmakta oldukça başarılıdır.

TAT ALGISI

Dilde tat alıcı tomurcuklar oluşur, ortalama yirmi sekizinci hafta sonuna doğru tatlı, ekşi ve acıya tepki vermeye başlayacaktır.

1PLESENTA

Bebeğin tüm gereksinimini karşılar. Vücudunuza giren hemen hemen her şey plasentadan süzülerek bebeğe geçer. Bir nevi bebeğin korumalığını yapar plasenta.

GÖBEK KORDONU

Göbek kordonu üç kan damarı içeren bir hortumdur.  Plasentayı bebeğe bağlar. Bir başka deyişle bebeğiniz ve onun koruyucusu plasentayı birbirine bağlar.

Benzer Yazılar

SPOR YAPANLARA ÖZEL DİYET LİSTESİ

  Diyet listesi hazırlayan diyetisyenler genelde spor yaptırmaya teşvik ederek kişinin kendini daha zinde hissetmesini ve sağlıklı bir şekil de kilolarından kurtulurken yaşam kalitelerini arttırmaya yönelik programlar oluştururlar. Bu programlar doğrultusun da bireyler yaşamdan daha fazla haz alarak ve o güne kadar almış oldukları kiloların çok çabuk yakıldığını gördüklerin de daha çok motive olurlar. Motivasyon...

Fiziksel Aktivite ve Zayıflama

Yaptığınız her aktivite iyidir, fakat kilo verme açısından size en fazla yararı sağlayacak olanlar yoğun aktivitelerdir. Bunlara; saatte 513 kilometre hızla yapılan tempolu yürüyüş, havuzda tur atarak yüzmek, bisiklete binmek, tırmıkla yaprakları toplamak ve arabanızı yıkamak da dahildir. Lida diyet programını bir oyun olarak görün her gün bir yarışmaymış gibi davranın; gün içinde yapmanız gereken...
Makale'ye Yorum Yapın

KATEGORİLERİMİZ

SPONSOR REKLAM KÖŞESİ-1

reklam alanı reklam alanı
reklam alanı reklam alanı

SPONSOR REKLAM KÖŞEMİZ-2

Subway Surfers kiz-oyunlari.biz/
ukash al trafo

SPONSOR REKLAM KÖŞEMİZ-3

tozlukalem okulsaatim
meyzena keder7beni

SPONSOR REKLAM KÖŞEMİZ-4

kanayanyaram hayatbulmak
hayat7beni gulceren

ARŞİV KÖŞEMİZ

SPONSOR REKLAM KÖŞEMİZ-5

gazipasalim dert7beni
divaneyim ask7beni
sayaç PageRank Checker Yandex.Metrica